A Papagáj Magazin a papagájkedvelők, a papagájtartók és a papagájtenyésztők magyar nyelvű, online lapja. Szórakoztató, érdekes, tanulságos cikkekkel, térképekkel, szakirodalommal és személyes hozzászólásokkal. |
||
Mit szabad adni a papagájunknak, és mit muszáj adni neki? |
Hogy idomíthajuk a papagájunkat? (Michael Sazhin magyar narrátorral.) |
Papagájokkal kapcsolatos helyszínek. Bővítse Ön is! |
Denevérpapagájok csapdában
Magyarországon alig ismerjük a denevérpapagájokat, és hasonló a helyzet egész Európában. Nehezen találunk olyan papagáj tenyésztőt, akinél ezek a ritka kismadarak előfordulnak. Eközben Délkelet-Ázsiában azt látjuk, hogy tömegével csapdázzák a denevérpapagájokat, és mindezt törvényes keretek között teszik.
Miért nem terjedtek el ezek a furcsa, csüngő, lógó kis papagájok nálunk?
Komodói Kakaduk Védelme
A kis sárgabóbitás kakaduk populációi veszélyben vannak az indonéziai szigeteken.
Az élőhelyek legtöbbjén a hatóságok nem képesek hatékonyan fellépni a veszélyeztetett fajok védelmében, és különleges állatfajok egyedszáma folyamatosan csökken.
Papagáj Popcorn
A napjainkban elterjedt - mikrohullámú sütőben készíthető - pattogatott kukoricát ne adjunk a papagájainknak! Néhány szemtől ugyan semmi bajuk sem lesz, de nagyobb adagban már gondot okoz számukra az adalékok (olaj, só vagy aroma) feldolgozása.
Nagyon szereti a papagáj a pattogatott kukoricát? Lássuk, miként járhatunk a kedvében!
Egerek a papagájok röpdéjében
Erdőművelő, virágporzó papagájok
Jól ismerjük az otthoni papagájaink étkezési szokásaikat, és általában nem örülünk nekik. A magvak földre szórása, - amit mi szemetelésnek hívunk - igencsak hasznos tevékenység az őserdőkben és a szavannákon. A magvak ledobálása, odébb szállítása és a félig megemésztett formában történő földre bocsájtsa a növények szaporodásának fontos eleme. Ezért nagyon jó dolog, hogy ezek a "zöldek" szemetelnek.
A tojók buknak az okosabb pasikra
Bóbitás kukabúvárok
Méretes, méteres őspapagáj
Két fosszilis lábszárcsont darab került a kutatók kezébe Új-Zélandon. Mivel a papagájcsontok alakja nagyon jellegzetes, ezért be tudták azonosítani maradványokat. A csontok súlya és formája alapján az is kiderült, hogy a papagáj óriási lehetett, nem tudhatott repülni, csak az erdő talaján járthatott és a fákon mászhatott, ahogy a ma élő legnagyobb testű papagáj, a kakapó is teszi.