Ezoteria a világ legnagyobb madárházában

4.4722222222222 1 1 1 1 1 Értékelés: 4.47 (18 szavazat)

ShukaVanaIndiában, Mysuru városban 2013-ban került átadásra a világ talán legnagyobb papagájháza. Egy indiai Guru, név szerint Dr. Sri Ganapathy Sachchidananda Swamiji a madárház alapítója.

Swamiji Úr igen szórakoztató módon adja át spirituális élményeit a látogatóknak, akik felbecsülhetetlen értékű betekintést kapnak a papagájok világába mind fizikai, mind ezoterikus szempontból.

 

Az alapító rendkívüli jólelkéről és önzetlen gondolkodásáról híres Indiában.

Sőt a Raga Ragini Nada jóga megalkotásával, valamint a gyógyító erejű zenével kapcsolatos kutatási eredményeivel is kivívta az országa elismerését.

A Shuka Vana papagájvilág mindenekelőtt rehabilitációs központként funkcionál. Befogadja azokat a papagájokat, melyeket indiai gazdáik már nem kívánnak tovább tartani, vagy amelyek érdektelnné váltak a madártaróik szemben. Sok esetben beteg, depressziós vagy csonkolt papagájok kerülnek a menhelyre, ahol aztán igyekeznek őket meggyógyítani és boldog életet biztosítani számukra.

Dr. Swamiji szerint a madarak különösen erős nyugtató hatással vannak az emberekre. Nemcsak a hangulatunkat tudják javítani, hanem gyógyítani is képesek bennünket. A papagájok nemcsak az emberi hangok utánzásában jeleskednek, hanem – a Gugru véleménye szerint – a nyelvi kommunikáció kezdetleges formáját nyitják meg újra előttünk. Swamiji tovább is megy tudományos kutatások mentén a sprirituális filozófiák felé, és azt is állítja, hogy a papagájok képesek az eltávozott emberek lelkét közvetíteni az élők számára. Ezen felül a madárház látogatói megismerhetik a papagájok számmisztikában, asztrológiában, zenetudományban, és a jógában rejlő képességeit is.

Európai madarász számára nehezen érthető

Mindnyájunk fejében megfordul, hogy milyen pénzeszközök állnak rendelkezésre egy ilyen monumentális papagáj világ kialakítására Indiában. Mi hobbiként tekintünk a papagájtartásra, és legtöbbünknek eszébe sem jut az, hogy vallási, vagy spirituális gondolatokat fűzzön a madarakhoz. Kivéve persze a sétányon ücsörgő, idős cigányasszonyt, aki a kis hullámospapagájaival jósol a járókelőknek ötszáz Forintért. (Azonban, ha egy kicsit megállunk ennél a hasonlatnál, és mélyebben belegondolunk, akkor felfedezhetjük az indiai kötődést ebben a szokásban.)

gmaps sgs

Európai, anyagias világnézetünk azt a gondolatot hozza felszínre bennünk szinte azonnal, hogy kinek van ekkora vagyona, hogy óriási madárházat építtessen magának?! Ha Google térképet műholdas nézetre állítjuk át, akkor láthatjuk, hogy valójában a kolosszális madárház csak egy kis része egy papagáj komplexumnak. A hálós röpde mellett több, komoly méretű építmény áll, melyek függőfolyosóval állnak összeköttetésben a madárházzal. A http://sgsbirds.com/ weboldalon több szponzort is látunk, akik imádsággal és pénzzel támogatják létesítményt és annak szellemiségét.

A Papagáj Magazin igyekezni fog, hogy közelebbről bemutassa Dr. Swamiji blogbejegyzéseit és gondolatait, hogy ez a – tőlünk oly távoli – avikultura többször hallattassa a hangját a mi kultúránkban is!

Forrás: http://sgsbirds.com/


 

Friss apróhirdetések:

A keresés nem hozott eredményt!

A keresés nem hozott eredményt!

Cuki, vicces videók

Papagáj viedó 

Volierek, röpdék I.

Volierek, madárházak II.

Mennyit utazna egy papagáj reptető nap miatt?

Háttérképek:

Papagáj játékok:

Legutóbbi cikkek:


A weboldal sütiket tartalmaz.